Liczba nowych miejsc pracy utworzonych w transporcie i gospodarce magazynowej w 2018 r. wyniosła 50 tys. Jest to niezwykła szansa rozwoju branży, a jednocześnie wyzwanie z zakresu BHP. 

Według raportu Grupy Progres branża logistyczna jest w ścisłej czołówce specjalizacji 2018 r., w których chcieliby pracować kandydaci. Jednak pomimo dużego zainteresowania, w branży wciąż brakuje rąk do pracyW poprzednim roku o jedno miejsce rywalizowało średnio 20 osób, a największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: specjalisty ds. logistyki, trenera procesów i operatora wózka widłowego. Jednocześnie, jak pokazują dane z kampanii „Jeden telefon i masz pracę” Grupy Progres, braki kadrowe będą wypełniać nie tylko rodzimi pracownicy, ale również obywatele Ukrainy – w 2018 r. aż 66 proc. z nich myślących o wyjeździe do Polski celach zarobkowych deklarowało, że chciałoby podjąć w Polsce pracę w branży logistycznej: zarówno mężczyźni (42 proc.), jak i kobiety (58 proc.).

Badanie „Bezpieczeństwo w pracy w Polsce 2018” na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy pokazało, że wśród obywateli Ukrainy transport i logistyka cieszą się dużym zainteresowaniem, a pracę w tej branży zadeklarowało 9 proc. respondentów badania.

Czytaj dalej na: pulshr.pl