Koalicja Bezpieczni w Pracy realizuje 10. edycję badań dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy. Na okrągłą rocznicę wybrany został temat wellbeing w Polsce. Zbadano postrzeganie i realne działania realizowane dla pracowników.
Wellbeing w Polsce – kompendium wiedzy
Celem badania Koalicji Bezpieczni w Pracy było poznanie perspektywy przedstawicieli pracowników i pracodawców w kontekście wellbeingu w pracy.
Z reprezentantami pracodawców (N=204) przeprowadzono wywiady telefoniczne (CATI). Grupę pracowników (N=1072) stanowiły osoby będące poza kadrą zarządzającą. Grupę dobrano tak aby odzwierciedlić strukturę branż w polskiej gospodarce. Z pracownikami przeprowadzono wywiady online (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 16.06-3.07.2023 r. przez SW RESEARCH Agencję Badań Rynku i Opinii.
– Lektura poniższego raportu pozwala przyjrzeć się temu, co jest ważne dla dobrego samopoczucia w miejscu pracy z perspektywy obu grup. Stanowi też ważny przyczynek do dyskusji na temat zdrowia psychicznego w pracy. Niniejszy dokument może być pomocny w opracowywaniu odpowiednich standardów. Począwszy od dobrych praktyk i regulaminów w miejscu pracy, skończywszy na szerszym włączaniu aspektu psychologicznego do szkoleń BHP, a także nowych regulacji prawnych – mówi Marta Wojewnik, przewodnicząca Koalicji Bezpieczni w Pracy, dyrektor zarządzająca CWS Workwear.
WYBRANE ZAGADNIENIA BADAWCZE
- Postrzeganie wellbeingu przez pracowników i pracodawców
- Wpływ nowelizacji Kodeksu pracy na wellbeing
- Wpływ stresu w miejscu pracy na wellbeing
- Praca zdalna a wellbeing
- BHP w miejscu pracy
- Odzież ochronna/robocza a wellbeing
Pobierz raport: bit.ly/raportKoalicji2023
Termin realizacji badania: czerwiec/lipiec 2023
Lokalizacja: cała Polska
Próba: 1072 pracowników badanych techniką wywiadów online CAWI. Dodatkowo przeprowadzono 204 wywiady telefoniczne TDI na pracodawcach.
Zobacz podobne
21 listopada, 2024
Co trzeba wiedzieć o odzieży wysokiej widzialności?
7 listopada, 2024
Młodzi pracownicy potrzebują zaopiekowania. Inaczej się wypalą
3 października, 2024