Jeansy to jedne z najpopularniejszych spodni zarówno w szafie kobiet jak i mężczyzn. Kochają je wszyscy, niezależnie od zawodu, statusu majątkowego, wieku czy stylu. Ten amerykański typ spodni roboczych uszytych z tkaniny bawełnianej typu jeans, wykonanej w splocie skośnym, jest bardzo popularny zarówno w wersji sportowej, codziennej jak i roboczej.

Niektóre przedsiębiorstwa, ze względu na powszechność tego typu odzieży, wykorzystują jeansy jako element uzupełniający firmową koszulkę czy bluzę. Wielu z nas także codziennie do pracy zakłada jeansy i o ile nie ma w tym nic niewłaściwego, jeśli tylko pracujemy w biurze i kultura organizacyjna firmy dopuszcza taką formę ubioru, to wybieranie tego typu spodni jako odzieży zawodowej dla pracowników warsztatów samochodowych, techników czy operatorów, nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda jeans to naturalny materiał, który cechuje ogromna odporność na zniszczenia, ale tkanina ta, ze względu na proces barwienia, nie nadaje się do profesjonalnego użytkowania przemysłowego.

Czym jest jeans przemysłowy?

Jeans zdobył popularność wśród pracowników w czasach, gdy od spodni wymagano przede wszystkim wytrzymałości, a standardy co do utrzymania w czystości stroju roboczego były niższe. W XXI w. oczekiwania w stosunku do spodni roboczych nie zmieniły się, ale wzrosły w stosunku do wyglądu i komfortu użytkowania. Szybko okazało się, że barwniki stosowane w produkcji popularnych jeansów nie mogą być wykorzystywane w odzieży roboczej ze względu na bardzo niską trwałość. Jeżeli chcemy zaopatrzyć pracowników fizycznych w jeansowe spodnie robocze do pracy, musimy szukać modeli wykonanych z jeansu przemysłowego. Tkanina ta odróżnia się od tradycyjnego pierwowzoru przede wszystkim sposobem barwienia.

Tkanina, którą można użyć do szycia spodni zawodowych o wyglądzie jeansów dzięki procesowi utrwalania kolorów nie farbuje. Ponadto, procesy sanforyzacji sprawiają, że spodnie zachowują swoje wymiary po praniu i suszeniu, nawet w suszarkach bębnowych. Spodnie robocze z jeansu przemysłowego wyglądem przypominają zwykłe, tradycyjne spodnie, lecz wyróżniają się trwałością oraz wysoką wytrzymałością na przetarcia.

Modny materiał ma znaczenie

Jeans przemysłowy stał się popularny w różnych branżach. Wybierają go pracodawcy, dla których ważna jest zarówno opinia samych pracowników, jak i nowoczesny oraz mniej formalny wizerunek. Spodnie te charakteryzują się swobodniejszym wyglądem i lepszym dopasowaniem. Zapewniają także niezbędny w pracy komfort i swobodę ruchów. Najczęściej z odzieży uszytej z jeansu przemysłowego korzystają pracownicy sieci sklepów, serwisów sprzątających, z sektora usługowego oraz technicznego, ale znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych branżach. Spodnie robocze o wyglądzie jeansów, są wytrzymałe, odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz wzmocnione przeszyciami w newralgicznych miejscach.

Zapewnienie komfortowych warunków pracy dla pracowników fizycznych nierozerwalnie wiąże się z wyborem odpowiednich spodni roboczych, mających wpływ zarówno na tempo wykonywanych czynności, jak i na zadowolenie z pracy. Spodnie robocze z jeansu przemysłowego łączą te funkcje, dlatego tak często pracodawcy po nie sięgają.

Więcej materiałów na temat odzieży i środków ochrony indywidualnej, które sprawdzą się w Waszej pracy – przeczytacie na stronie firmy Krystian. Zapraszamy!