Piktogramy ostrzegawcze dla rowerzystów, czujniki antydrzemkowe czy zakup defibrylatorów – to tylko niektóre z dobrych praktyk wdrożonych w firmie Lafarge. Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia to wartość nadrzędna firmy, jednego z członków Koalicji Bezpieczni w Pracy. Wszystkie wdrażane rozwiązania w pierwszej kolejności mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo wykonywania obowiązków służbowych.
Czujnik antydrzemkowy
Czujnik antydrzekmowy to dobra praktyka wdrożona z myślą o pracownikach, którzy wykonują prace w nocy lub dłuższy czas spędzają w samochodzie, gdzie praca jest monotonna, wymaga pozycji siedzącej i powoduje senność. Czujnik działa w bardzo prosty sposób – kiedy głowa zaczyna się bezwładnie kiwać lub opadać, uruchamia się czujnik alarmujący kierowcę, pasażerów lub pracownika o niebezpieczeństwie.
Piktogramy ostrzegawcze dla rowerzystów
Rower to środek transportuwybierany przez wielu z nas coraz częściej. W związku ze zwiększonym ruchem rowerowym w miastach w sektorze warszawskim postanowiono zamontować piktogramy, ostrzegające cyklistów przed zagrożeniem. To dobra praktyka wdrożona w celu zwiększania świadomości rowerzystów.
Podest ewakuacyjno-remontowy na Żwirowni Żagań-Miodnica w Gryżycach
Każda operacja wnoszenia i wynoszenia części maszyn i urządzeń znajdujących się na pogłębiarce wiąże się z koniecznością poruszania się po długich i wąskich podestach przenośników pływających. To czynność bardzo uciążliwa, niebezpieczna i czasochłonna. Dlatego też na pogłębiarce został zamontowany otwierany podest, który ograniczył wysiłek fizyczny pracowników, czas transportu materiałów oraz umożliwił szybszą i sprawniejszą ewakuację pracowników z pogłębiarki.
Standard dla kontenerów na substancje chemiczne
W celu utrzymania wysokiego standardu przechowywania substancji chemicznych firma postanowiła wykorzystać pomysłowość swoich pracowników. Do składowania substancji chemicznych, wykorzystano kontener morski, które został specjalnie przystosowany. W tym celu ściany i sufit wykonano z materiału niepalnego, wentylację pomieszczenia oraz podłogę z kraty i wanny wychwytowej z możliwością wypompowania rozlanej chemii. Niezbędnym wyposażeniem kontenera chemii są: środki ochrony indywidualnej do kontaktu z substancjami chemicznymi, gaśnice, sorbenty oraz zestaw kart z charakterystyką posiadanych substancji.
Ulotka informacyjna
Na terenie Wytwórni Mobilnej w Wałczu wykorzystano ulotkę informacyjną przedstawiającą plan sytuacyjny zagospodarowania terenu zakładu. Znajdują się w niej przede wszystkim informacje o zasadach BHP dotyczących środków ochrony indywidualnej obowiązujących przy wejściu na teren zakładu.
Defibrylator na terenie Zakładu Górniczego Kujawy
W Polsce notuje się około 40 tys. zatrzymań akcji serca rocznie. W 80 proc. przypadków można wznowić akcję serca przy użyciu defibrylatora. Wyposażenie zakładu w tego typu sprzęt umożliwia skuteczne przygotowanie się na tego typu sytuacje i rozszerza możliwości skutecznego ratowania życia zakładowym ratownikom.
Zobacz podobne
20 grudnia, 2024
Potencjał i potrzeby pracowników 50+
29 sierpnia, 2024