Do testu III edycji Mistrzostw Kadry BHP przystąpiło ponad 1400 osób. 50 najlepszych zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, który potrwa do 21 maja.  Finaliści walczą o nagrody o łącznej wartości 20 tysięcy złotych.  Tegorocznego Mistrza Kadry BHP poznamy już 9 czerwca.

 Wśród finałowej pięćdziesiątki  znaleźli się zarówno eksperci jak i pasjonaci, którzy na co dzień nie pracują w branży BHP. Lista finalistów dostępna jest w zakładce: https://bezpieczniwpracy.pl/ranking-2017/

Drugi etap konkursu potrwa od 18 do 21 maja. W tym czasie uczestnicy, za pomocą specjalnie wygenerowanego linku dostępu mogą się zalogować i wypełnić test konkursowy. W drugim etapie, oprócz 20 pytań zamkniętych, finaliści zmierzą się również z pięcioma pytaniami otwartymi, które zostały przygotowane przez autorytety z dziedziny BHP. Odpowiedzi z tej części testu oceni Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Koalicjantów, Urzędu Dozoru Technicznego, Głównego Inspektoratu Pracy, Pracodawców RP, Konfederacji Lewiatan oraz Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani na podstawie najwyższej liczby punktów, na które sumują się poprawne odpowiedzi z testu oraz ocena przyznana przez Komisję Konkursową w zakresie udzielenia odpowiedzi na pytania otwarte. W przypadku pytania opisowego pod uwagę brane będą najlepiej dobrane narzędzia oraz najwłaściwiej uzasadniony sposób działania.

Na uczestników czeka również konkurs na najlepsze Case Study przygotowany przez Partnera Mistrzostw – firmę Movida. Do wygrania będą vouchery na wydarzenie FORUM NOWOCZESNE BHP.

Zmagania uczestników oceni Komisja Konkursowa:

 • Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., Przewodniczący Komisji Konkursowej
 • Dr Jolanta Łodzińska, adiunkt na WNHIS w Instytucie Socjologii UKSW w Warszawie, kierownik Zakładu Pomocy i Profilaktyki Społecznej.
 • Bartosz Kowalczyk, Kierownik Projektów Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia LafargeHolcim
 • Prof. UW dr hab. Jacek Męcina, Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan
 • Witold Polkowski, Ekspert Pracodawców RP
 • Tadeusz Zając, Społeczny Doradca Prezydenta Pracodawcy RP
 • Maciej Jagielski, Kierownik Zespołu BHP i PPOŻ Urzędu Dozoru Technicznego
 • Irena Sajkowska, Główny Specjalista w Departamencie Prewencji i Rehabilitacji ZUS
 • Artur Sobota, Kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy
 • Krystyna Świder, Kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy
  – Państwowego Instytutu Badawczego