lafarge3

Dbając o bezpieczne zachowania kierujących pojazdami w październiku 2014 roku, rozpoczęto akcję informacyjną „Bezpieczny kierowca”. Założeniem akcji jest utrwalanie zachowań sprzyjających bezpiecznej i świadomej pracy kierowców.

Przygotowano plakaty informacyjne i naklejki na samochody przypominające najważniejsze zasady bezpiecznego prowadzenia pojazdów. Są to miedzy innymi: nie używam telefonu i CB radia podczas jazdy, zwracam uwagę na martwą strefę, sprawdzam sygnał dźwiękowy czy opuszczam skrzynię ładunkową przed jazdą. Wszyscy kierowcy wjeżdżający na teren zakładów Lafarge są zachęcani do umieszczania naklejek w kabinach aut.

Lafarge jest światowym liderem rozwiązań dla budownictwa, dostarczając beton, kruszywa i cement na budowy w ponad 60 krajach świata.Firma działa od 180 lat i od początku działalności, skupia się na zapewnieniu bezpiecznych warunków pracy swoim pracownikom, firmom współpracującym, klientom oraz członkom lokalnych społeczności wokół swoich zakładów. W Polsce, Lafarge prowadzi swą działalność w ponad 60 lokalizacjach. Zatrudnia 1500 osób i współpracuje z ponad 3000 kontraktorów.