Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Firma zapewnia także najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej.

Inter Cars posiada 226 filii w Polsce i 221 filii za granicą. W 2015 roku przychody spółek przekroczyły 1,6 mld zł. Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma uzyskała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, otrzymała tytuł Giełdowej Spółki Roku oraz  znalazła się na podium plebiscytu Laur Konsumenta.

-Z zadowoleniem przyjmujemy przystąpienie do Koalicji Bezpieczni w Pracy – widzimy w tej inicjatywie możliwość stworzenia platformy wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z bezpieczeństwem w pracy. Z naszej perspektywy, platforma stanowi doskonałe wsparcie i  narzędzie dla naszych klientów – głównie małych i średnich warsztatów. Będą one mogły korzystać ze specjalistycznej wiedzy, zadać pytanie lub sprawdzić, jak bezpieczniej prowadzić swój biznes – mówi Robert Kierzek, Prezes Zarządu Inter Cars S.A.