Serdecznie zapraszamy na XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, który odbędzie się w Hotel Sound Garden Warszawie, w dniach 8-9 listopada 2017. Formuła tegorocznego spotkania koncentrować się będzie na licznych warsztatach tematycznych i panelach dyskusyjnych, będących okazją do podsumowania aktualnej sytuacji prawno – gospodarczej rynku motoryzacyjnego, jak również do poczynienia prognoz co do jego rozwoju.


 

W tym roku po raz pierwszy w historii prowadzącymi sesje będą organizacje i instytucje współorganizujące to wydarzenie, m.in. Koalicja Bezpieczni w Pracy, PAIH, ITS, STM, Moveo, SKFS, a także Politechnika Warszawska i Wojskowa Akademia Techniczna.

Szczególnie zachęcamy do udziału w sesjiWyzwanie na dziś: jak utrzymać pracownika – czy na rynku pracy liczy się tylko wynagrodzenie? Wyższa pensja, prestiż, a może komfortowe i bezpieczne środowisko pracy? Co skuteczniej przeciwdziała rotacji?, którą poprowadzi Andrzej Smółko, Prezes Zarządu CWS-boco Polska i Przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy.

Podczas naszego wystąpienia pochwalimy się zarówno nową sekcją „Bezpieczny Kierowca w Pracy, pokażemy różne postawy pracowników fizycznych do kwestii bezpieczeństwa, jak i omówimy wpływ fizycznych warunków pracy na satysfakcję zawodową. Zastanowimy się także co motywuje pracowników do zmiany miejsca zatrudnienia oraz  jak ilość i tempo pracy oraz relacje interpersonalne z przełożonymi wpływają na fluktuację pracowników.

Po prezentacji zapraszamy do dyskusji moderowanej przez Marcina Gralewskiego – Dyrektora Sprzedaży CWS-boco Polska, w której wezmą udział m.in. przedstawicieli firm tworzących Koalicję Bezpieczni w Pracy:

  • Małgorzata Kochańska, ekspertka od zagrożeń psychospołecznych, Przewodnicząca Komitetu Technicznego Rady Programowej Ośrodka Oceny i Doskonalenia Kompetencji BHP w CIOP-PIB oraz Doradca Prezesa Zarządu SEKA S.A.
  • Robert Kierzek , Wiceprezes Zarządu Inter Cars S.A
  • Rafał Sekuła, Praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze HR  (min. PKN ORLEN S.A.,  BRW S.A., TP EmiTel Sp. z o.o.), członek Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
  • Tamara Bieńkowska: Trener, Coach, Wykładowca Akademicki

Patronat Honorowy nad XII Kongresem Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego objęli Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jak i  europejskie organizacje CLEPA, FIGIEFA oraz APRA.

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest na: moto-konferencja.pl