4 kwietnia, w trzecim dniu 19. Targów Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej organizowanych przez FaireExpo odbędzie się debata ekspertów na temat bezpieczeństwa pracy w Polsce w nawiązaniu do zmian na rynku pracy i dynamicznego wzrostu pracujących w kraju cudzoziemców. Targi odbędą się w Międzynarodowych Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest wyjątkowo dynamiczna. Firmy zmagają się z brakiem rąk do pracy, a ratunkiem wydają się być cudzoziemcy, których napływ nad Wisłę z roku na rok jest coraz większy. Rośnie więc liczba wydawanych przez państwo polskie zezwoleń na pobyt. Dane GUS pokazują, że w 2017 r. wydano ich 235,6 tys. Było to o 108,2 tys. więcej niż w 2016 r. oraz 196,5 tys. więcej niż w 2012 r. Zezwolenia dotyczyły najczęściej obywateli Ukrainy.

Tak duże zainteresowanie cudzoziemców pracą w Polsce to stosunkowo nowa sytuacja dla krajowych przedsiębiorców, oznaczająca wiele wyzwań dla polskich firm, również w kontekście bezpieczeństwa pracy. Jakie ta sytuacja rodzi konsekwencje? Jak firma powinna przygotować się do zatrudnienia cudzoziemca? Jak ją czekają wyzwania? W jakim języku powinno być prowadzone szkolenie bhp i co faktycznie zmienia pod względem bezpieczeństwa pracy tak duża liczba pracujących w Polsce cudzoziemców?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć eksperci z firm CWS-boco Polska, PW Krystian, SEKA S.A. i DHL Parcel. Udział w debacie potwierdził również Tadeusz Zając, ekspert bhp, były Główny Inspektor Pracy.

Zapraszamy do Katowic!

4 kwietnia 2019, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice. Rejestracja na Targi na stronie Organizatora: http://bhp.fairexpo.pl/