MILWAUKEE®,  lider branży elektronarzędzi oraz producent środków ochrony indywidualnej, został nowym członkiem Koalicji Bezpieczni w Pracy. Głównym celem Koalicji jest edukacja w sferze bezpieczeństwa w miejscu pracy, zarówno pracowników jak i pracodawców.
 
Koalicja Bezpieczni w Pracy powstała w 2014 roku jako inicjatywa trzech firm: CWS Polska, PW Krystian oraz TenCate Protective Fabrics. Od początku 2022 roku we wszystkie działania Koalicji na rzecz popularyzacji bezpieczeństwa pracy włączy się również MILWAUKEE®, jedna z największych na świecie firm na rynku elektronarzędzi. – Jesteśmy producentem zaawansowanych technologicznie rozwiązań m.in. dla branży budowlanej, remontowej oraz przemysłu. Nasze produkty od samego początku projektowane są z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa, komfortu i efektywności podczas pracy, nawet w ekstremalnych warunkach. Wykorzystując nasze prawie stuletnie doświadczenie dostarczamy naszym użytkownikom najwyższej jakości, innowacyjne środki ochrony indywidualnej. Bezpieczeństwo jest strategicznym elementem rozwoju naszej marki – mówi Ryszard Szefler, Regionalny Kierownik Sprzedaży kategorii Środków Ochrony Indywidualnej w Europie Środkowej i Wschodniej.

Istotne jest dla nas, że od tego roku możemy swoim doświadczeniem wesprzeć Koalicję Bezpieczni w Pracy oraz włączyć się w edukację rynku dotyczącą bezpiecznych warunków pracy. Tym samym będziemy dzielić się naszą wiedzą na kolejnym polu i pokazywać jeszcze szerzej najlepsze praktyki na rynku w tym zakresie – dodaje.

MILWAUKEE® prężnie działa w branży budowlanej, hydraulicznej, stolarskiej, dekarskiej i elektrycznej. Firma nieustannie inwestuje w jakość, innowacyjność i bezpieczeństwo swoich produktów, zaś same produkty MILWAUKEE® przyczyniają się do rozwoju branży narzędziowej i wpływają na oblicze pracy na placach budowy czy w warsztatach. – MILWAUKEE®  posiada długoletnie doświadczenie i ogromną wiedzę  w zakresie poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy. Ogromnie się cieszę, że razem z MILWAUKEE® Koalicja będzie prowadzić działalność na rzecz bezpieczniejszych warunków pracy, zarówno pracowników biurowych, jak i fizycznych. Tematów aktualnych i ważnych dla branży jest mnóstwo. Od kwestii regulacji pracy zdalnej, pandemicznych zmian, przez zrównoważony rozwój, ochronę środowiska, aż po kwestie wprowadzania nowych technologii w dziedzinie bhp oraz innowacyjnych rozwiązań na rynku pracy – mówi Marta Wojewnik, dyrektor zarządzająca CWS Polska, przewodnicząca Koalicji Bezpieczni w Pracy.

W ramach działań edukacyjnych Koalicja Bezpieczni w Pracy organizuje m. in. ogólnopolski konkurs pod nazwą Mistrzostwa Kadry BHP. Sztandarowym projektem Koalicji jest coroczny raport „Bezpieczeństwo pracy w Polsce”, w którym badane są aktualne trendy i zjawiska związane z bezpieczeństwem pracy. Ubiegłoroczna edycja „Rola i wizerunek służb bhp” poświęcona była kwestii wpływu pandemii na pracę i zadania specjalistów i menadżerów bhp w Polsce. Raport dostępny jest online tutaj: https://bit.ly/Raport_Bezpieczeństwo_Pracy_w_Polsce_2021_KBwP