To już ostatni moment, aby wziąć udział w IV edycji Mistrzostw Kadry BHP. I etap konkursu organizowanego przez Koalicję Bezpieczni w Pracy potrwa do 25 maja. Laureatów poznamy na gali wręczenia nagród 21 czerwca 2018 r.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu wypełniają test wiedzy online, który można znaleźć pod adresem http://bit.ly/Mistrzostwa_Kadry_BHP. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 15 tys. złotych – smartfon, tablet, kamera Go-pro, polary od firmy PW Krystian, bon na szkolenie organizowane przez firmę SEKA S.A., a także voucher na bezpłatny udział w wydarzeniu „Forum Nowoczesne BHP+” firmy MOVIDA.  – Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie Mistrzostwami Kadry BHP nawet wśród osób, które zawodowo nie są związane z branżą. Jest to o tyle istotne, że bhp to obszar, który dotyczy wszystkich pracowników, ale i pracodawców – twierdzi Marek Maszewski, Przewodniczący Komisji Mistrzostw Kadry BHP z firmy SEKA S.A.

I etap wyłoni pięćdziesiątkę finalistów. W drugim etapie, który odbędzie w dniach 7-10 czerwca uczestnicy będą musieli się zmierzyć z testem o wyższym stopniu trudności, a także odpowiedzieć na pięć pytań otwartych, które sprawdzą praktyczne podejście do problemowych zagadnień związanych z bhp.  – Komisja Konkursowa, której mam zaszczyt przewodniczyć, składa się z ekspertów z firm będących członkami Koalicji, związków pracodawców i instytucji publicznych czuwających nad kwestiami bezpieczeństwa w polskich przedsiębiorstwach. Dbamy o to, aby konkurs był przeprowadzony rzetelnie, a osoba, która zwycięży w pełni zasłużyła na tytuł Mistrza Kadry BHP – dodaje.

Konkursowi patronują najważniejsze instytucje państwowe i media branżowe związane
z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wśród nich znajdują się Urząd Dozoru Technicznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i Fundacja Forani.

Zmagania uczestników oceniać będzie Komisja Konkursowa w składzie:

 • Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., Przewodniczący Komisji Konkursowej
 • Dr Jolanta Łodzińska, adiunkt na WNHIS w Instytucie Socjologii UKSW w Warszawie, kierownik Zakładu Pomocy i Profilaktyki Społecznej.
 • Prof. UW dr hab. Jacek Męcina, Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan
 • Witold Polkowski, Ekspert Pracodawców RP
 • Tadeusz Zając, Społeczny Doradca Prezydenta Pracodawcy RP
 • Krzysztof Klarzak, Kierownik Zespołu BHP i OP Urzędu Dozoru Technicznego
 • Irena Sajkowska, Główny Specjalista w Departamencie Prewencji i Rehabilitacji ZUS
 • Artur Sobota, Kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy
 • Krystyna Świder, Kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy
  – Państwowego Instytutu Badawczego
 • Anna Prędecka, Dziekan mł. bryg. dr inż. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Łukasz Włodyga, HSE/BCM and QRA Manager DSC Poland DHL Supply Chain
 • Iwona Lis, Prezes Fundacji Forani