Firmy czy instytucje mogą skorzystać z dofinansowania z ZUS, które następnie zainwestują w bezpieczeństwo swojej kadry. Aby otrzymać dofinansowanie trzeba się pospieszyć – zainteresowani muszą złożyć wnioski do 23 sierpnia.

Program jest adresowany do wszystkich firm, a poziom dofinansowania jest zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa i liczbę zatrudnionych w nim osób. Mikroprzedsiębiorstwa, w których zatrudnionych jest od 1 do 9 osób, mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 90 procent wartości przedsięwzięcia, a małe (liczące od 10 do 49 osób) – do 80 procent. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi dla tych przedsiębiorstw odpowiednio 140 tys. zł i 210 tys. zł. Średnie przedsiębiorstwa, zatrudniające od 50 do 249 ludzi, mają w zasięgu ręki nawet 340 tys. zł, natomiast duże firmy, posiadające przynajmniej 250 pracowników, mogą liczyć maksymalnie na pół mln zł.

Nie każdy pracodawca może ubiegać się o pieniądze z ZUS w ramach tego konkursu. Startować w nim może firma czy instytucja, która na bieżąco opłaca składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, płaci w terminie podatki. Wnioski można składać w swoim oddziale ZUS. Po weryfikacji dokumentów pod kątem formalnym, są one przekazywane do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie. To właśnie CIOP sprawdzi je pod kątem merytorycznym. Wówczas instytut zdecyduje, czy przyznać firmie te fundusze, czy też nie.

Źródło: Gratka.pl