Od wielu lat Targi SAWO są w czołówce wydarzeń przeznaczonych dla branży BHP i ppoż. na polskim rynku. Ekspozycja nadchodzącej edycji zapowiada się rekordowo – zapełnione są już wszystkie miejsca w dwóch pawilonach 3 i 3A, a chętnych firm, które chcą zaprezentować w Poznaniu swoje najnowsze rozwiązania, wciąż przybywa. Ten sukces skłonił organizatorów do uruchomienia dodatkowego pawilonu – nr 4. Wszystko wskazuje na to, że kwietniowa odsłona SAWO 2024 będzie największą wystawą w historii.

Aktualne tematy branży ochrony pracy, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja innowacji z obszaru bezpieczeństwa, a także sprawdzone punkty programu konferencyjnego – to tylko część atrakcji najbliższej edycji Targów SAWO 2024. Wprowadzanie coraz nowszych technologii i zmieniające się przepisy mają znaczący wpływ na ogromne zainteresowanie wystawców udziałem w wydarzeniu, które już 23-25 kwietnia br. odbędzie się w Poznaniu.

Ambitne plany

– Rozmowy z naszymi wystawcami napawają nas optymizmem i dają dużo energii do pracy nad najbliższą edycją. Plany mamy ambitne, a nasi wystawcy w dużym stopniu partycypują w tworzeniu i dostosowywaniu standardów bezpieczeństwa pracy do aktualnych potrzeb rynku – mówi Dagmara Suprun, dyrektor Targów SAWO. Podkreśla przy tym, że właśnie dlatego rozwijana jest wszechstronna oferta Targów SAWO i zwiększana powierzchnia ekspozycyjna w obszarze m.in. odzieży ochronnej i roboczej, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, środków i sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, sprzętu do gaszenia pożarów, urządzeń pomiarowych i kontrolnych, usług związanych z przeglądami i certyfikacją sprzętu BHP. Pojawi się też wiele produktów i usług mających na celu identyfikację i eliminację potencjalnych zagrożeń. – Chcemy, aby nasze kwietniowe wydarzenie było miejscem, gdzie biznes spotyka się z kreatywnością, a pomysły zamieniają się w konkretne działania – dodaje dyrektor.

Rekordowa edycja

Swoją obecność na tegorocznej edycji SAWO potwierdziło już ponad 260 wystawców. Stanowi to znaczny wzrost w porównaniu do poprzedniej edycji wydarzenia, podczas której zaprezentuje się ok. 200 firm. Targi SAWO 2024 to idealne miejsce do zapoznania się z ofertą zarówno polskich, jak i zagranicznych liderów rynku w branży BHP. Bogatą paletę nowatorskich produktów i innowacyjnych rozwiązań zaprezentuje w tym roku silna reprezentacja zagranicznych wystawców. Swoją obecność zapowiedziały firmy z takich krajów jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Pakistan, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy.

Dodatkowym atutem tegorocznej odsłony Targów SAWO jest ich organizacja podczas wielkiego bloku targowego, obejmującego aż pięć imprez wystawienniczych. Razem z Targami SAWO w tym samym terminie odbędą się Targi INSTALACJE, Targi GREENPOWER, Targi SECUREX oraz Targi EXPOPOWER. Bilet na jedną z imprez uprawnia do zwiedzania ekspozycji wszystkich wydarzeń targowych z bloku. Całe branże bezpieczeństwa i higieny pracy, OZE, instalacyjna, energetyczna i grzewcza spotkają się w jednym miejscu i czasie.

Konferencje, których nie można przegapić

Zaufanie i wsparcie branżowych organów i instytucji centralnych oraz państwowych instytutów badawczych i przedstawicieli mediów pozwoliły na przygotowanie bardzo atrakcyjnego programu wydarzeń towarzyszących. Zwiedzający w Poznaniu mogą liczyć na udział w widowiskowych pokazach i merytorycznych konferencjach organizowanych przez takich partnerów jak: Państwowa Inspekcja Pracy (PIP), Centralny Instytut Ochrony Pracy (CIOP), Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Państwowa Straż Pożarna, Stowarzyszenie Inżynierów Techników Pożarnictwa (SITP), Fundacja Kultury Bezpieczeństwa, a także przez ekspertów rynkowych oraz media branżowe.

Bądź częścią tej społeczności! Do zobaczenia już 23-25 kwietnia br. w Poznaniu podczas SAWO 2024.

Koalicja Bezpieczni w Pracy wspiera SAWO

23 kwietnia zapraszamy na konferencję podczas Targów, w której wezmą udział nasze ekspertki. Podczas konferencji „Zarządzanie dobrostanem psychicznym w miejscu pracy: kluczowe kroki i skuteczne strategie”  przedstawią wyniki naszego ostatniego raportu nt. wellbeingu. Serdecznie zapraszamy! Szczegółowy program i rejestracja: https://tiny.pl/w6jz4