„Brygada Bezpiecznych Rodziców” to konkurs plastyczny skierowany do dzieci i ich opiekunów, który ma zachęcić najmłodszych do rozważań na temat bezpieczeństwa ich rodziców w pracy. Organizatorem zabawy jest Koalicja Bezpieczni w Pracy, która do udziału zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat. Konkurs potrwa od 22 sierpnia do 16 września br.

Gdzie pracuje moja mama lub tata? Odpowiedź na to  pytanie czasem sprawia maluchom nie lada problem. Koalicja Bezpieczni w Pracy postanawia iść krok dalej i zapytać najmłodszych o to, czy wiedzą, jak ich opiekunowie zapobiegają różnym niebezpiecznym sytuacjom, które mogą zdarzyć się poza domem. Dlatego od 22 sierpnia do 16 września zachęca dzieci i rodziców do zabawy, która ma na celu nakłonić rodziców do rozmowy o sposobach i możliwościach zwiększenia bezpieczeństwa w pracy.

Zadaniem konkursowym do wykonania jest przygotowanie pracy plastycznej (dowolną techniką) przedstawiającej bezpieczeństwo w pracy. Następnie rodzice muszą zrobić zdjęcie pracy konkursowej i przesłać na adres e-mail: konkursplastyczy@bezpieczniwpracy.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wyłoni trzech laureatów w dwóch kategoriach wiekowych (4-7 i 8-12 lat). Łącznie aż szóstka dzieci otrzyma bony podarunkowe o wartości 100 zł. Sponsorami nagród są firmy CWS-boco Polska i SEKA S.A.

– Konkurs plastyczny jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na zachęcenie dzieci do podejmowania trudnych, ale ważnych tematów. Dlatego jeszcze przed końcem wakacji chcemy zachęcić rodziców do wspólnej rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa w pracy – mówi Andrzej Smółko, Przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Wierzymy, że właściwych postaw najlepiej uczyć się już od najmłodszych lat.

Przesłanie pracy oznacza jednocześnie akceptację Regulaminu konkursu, który jest dostępny tutaj: REGULAMIN KONKURSU

Zachęcamy również do śledzenia profilu Bezpieczni w Pracy na Facebooku, gdzie zamieszczane będą aktualności na temat konkursu oraz nadesłane prace.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na Facebooku i stronie bezpieczniwpracy.pl do 30 września br.