lafarge2

Każdego dnia na teren zakładów Lafarge wjeżdża wiele pojazdów odbierających produkty firmy. Przedsiębiorstwo pracuje z tysiącem kierowców dziennie w całej Polsce. Firmę odwiedza również wielu gości, zarówno pracowników Lafarge jak i podwykonawców. W ramach prac nad budowaniem kultury bezpieczeństwa w Lafarge, został opracowany specjalny system szkoleń.

Jednym z elementów systemu jest paszport bezpieczeństwa. Paszport dostaje każdy wykonawca, po uprzednim przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa. Zapisywane są w nim rodzaje szkoleń, w których dany kierowca lub gość brał udział. Firmie zależy, aby wszyscy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w każdej z lokalizacji i je stosowali. Dlatego szkolenia odbywane są regularnie i powtarzane są obowiązkowo co rok dla każdego odwiedzającego dany zakład, przy czym dla każdej lokalizacji opracowywane są dedykowane szkolenia dostosowane do charakteru działalności zakładu i jego organizacji ruchu.

Lafarge jest światowym liderem rozwiązań dla budownictwa, dostarczając beton, kruszywa i cement na budowy w ponad 60 krajach świata. Firma działa od 180 lat i od początku działalności, skupia się na zapewnieniu bezpiecznych warunków pracy swoim pracownikom, firmom współpracującym, klientom oraz członkom lokalnych społeczności wokół swoich zakładów. W Polsce, Lafarge prowadzi swą działalność w ponad 60 lokalizacjach. Zatrudnia 1500 osób i współpracuje z ponad 3000 kontraktorów.