Zmiany w kodeksie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz optymalizacja kosztów pracy to główne tematy XVII edycji Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy, które odbędzie się 25-26 października br. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest firma SEKA S.A., jeden z Koalicjantów inicjatywy Koalicja „Bezpieczni w Pracy”.

obraz-do-informacji-na-strone

Uchwalone regulacje prawne w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku. Prelegenci XVII edycji Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy poświęcą swoje wystąpienia głównie analizie znowelizowanej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Panele będą dotyczyły w szczególności minimalnej stawki godzinowej oraz zasad jej waloryzowania, a także obowiązków spoczywających na zleceniodawcach i zleceniobiorcach, czyli m.in. konieczności ewidencjonowania godzin czynności wykonywanych przez zleceniobiorcę.

Praktyczne podejście do optymalizacji kosztów pracy będzie drugim blokiem tematycznym konferencji. Eksperci przybliżą kwestie efektywnego uregulowania i rozliczania czasu pracy tak, aby zapewnić wsparcie dla biznesu, czyli jak obniżać koszty tzw. „nieuzasadnionych nadgodzin”, jak ograniczyć ryzyko przegranej przed sądami pracy z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych, a także jak zoptymalizować koszty w sferze prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych.

XVII edycja Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy organizowana jest dla wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w obszarze nowelizacji przepisów kodeksu prawa pracy – mówi Robert Maliszewski, Dyrektor Działu Prawnego SEKA S.A. Zaproszeni eksperci nie tylko omówią planowane zmiany w prawie, ale przede wszystkim zastanowią się, jakie będą ich konsekwencje  – wszystko po to, by optymalnie przygotować pracodawców na wchodzące w życie nowelizacje – podsumowuje.

Na XVII Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy zapraszają:

Robert Maliszewski, Dyrektor Działu Prawnego SEKA S.A. oraz Aneta Lech, specjalista ds. szkoleń SEKA S.A.

 

Patronat nad wydarzeniem objęła Koalicja „Bezpieczni w Pracy”.

XVII Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy odbędzie się 25-26 października 2016 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.