Szanowni Państwo,

To już ostatnie dni, aby wziąć udział w Mistrzostwach Kadry BHP i zagrać o tytuł Mistrza i atrakcyjne nagrody. Po raz kolejny pasjonaci wiedzy  z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy będą mogli zmierzyć się z pytaniami przygotowanymi przez Komisję Konkursową i sprawdzić się na neutralnym gruncie, jakim jest konkurs organizowany przez Koalicję Bezpieczni w Pracy.

Mistrzostwa Kadry BHP to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń w branży. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy z tej skomplikowanej, a jednocześnie niezwykle istotnej materii, jaką jest kwestia bezpieczeństwa pracowników w polskich firmach.

Mistrzostwa składają się z dwóch etapów. Obydwa przeprowadzone zostaną w postaci ankiety on-line dostępnej na stronie http://mistrzostwa.bezpieczniwpracy.pl/. Od uczestników pierwszego etapu, który właśnie dobiega końca, wymagana jest podstawowa wiedza na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczestnik musi udowodnić, że sprawnie porusza się w przepisach i zasadach bhp, posiada znajomość pojęć związanych z bhp i rozumie ich istotę. Z całej puli w ankiecie konkursowej zostanie wybranych losowo 30 pytań jednokrotnego wyboru. 50 osób z najwyższą punktacją przechodzi do etapu drugiego.

Drugi etap dzieli się na dwie części. Pierwsza składa się z 20 pytań jednokrotnego wyboru o wyższym stopniu trudności. Uczestnik będzie musiał – oprócz potwierdzenia kompetencji z etapu pierwszego – udowodnić, że sprawnie porusza się w tematyce związanej z bhp: dokonuje poprawnych analiz konkretnych problemów, wskazuje na rozwiązania praktyczne, prawidłowo wyciąga wnioski na podstawie przepisów prawa pracy oraz orzecznictwa sądów pracy. Po zakończeniu odpowiedzi na pytania zamknięte, uczestnik zmierzy się na z problemowymi pytaniami otwartymi, które – w razie wątpliwości – pomogą Komisji zweryfikować wiedzę uczestników i wybrać zwycięzcę.

Życzę wszystkim powodzenia!

Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., przewodniczący Komisji Konkursowej Mistrzostw Kadry BHP