CWS-boco, firma przewodnicząca Koalicji „Bezpieczni w Pracy”, zaprezentowała dobre praktyki z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz efektywną organizację miejsca pracy na masterclass Forum Nowoczesnego BHP, które odbyło się w Warszawie w dniach 27-29 września br.

Ergonomia stanowisk pracy, system oznaczeń graficznych, ochrona pracy kobiet, listy kontrolne bhp, najbardziej efektywna organizacja miejsca pracy oraz system sugestii pracowniczych „Fabryka pomysłów” to główne tematy poruszone przez Martę Tomaszewską, specjalistę ds. BHP CWS-boco, prelegenta Forum Nowoczesnego BHP.

Tegoroczna edycja Forum Nowoczesnego BHP poszerzona została o wizyty „BHP Session” w dwóch zakładach wykorzystujących nowoczesne rozwiązania BHP. Jednym z nich była firma CWS-boco.

– Zaproszenie do zakładu pralniczego specjalistów BHP było dla nas nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim szansą na ulepszenie naszych rozwiązań i skorzystanie z doświadczeń, którymi się z nami podzielili – 40 par oczu, wyspecjalizowanych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy wnikliwie analizowało procedury bezpieczeństwa wdrożone w naszych zakładach pracy i dzieliło się z nami swoimi cennymi obserwacjami – mówi Marta Tomaszewska, Specjalista ds. BHP CWS-boco – Goście reprezentujący różne branże docenili przede wszystkim stosowane przez CWS-boco rozwiązania w zakresie ergonomii stanowisk pracy: wózek do przewożenia beczek, siedziska dla pracowników czy przenośniki optymalizujące proces załadunku pralek.  Eksperci BHP byli także pod wrażeniem, naszych procedur w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom mikrobiologicznym, dzięki którym uzyskujemy dobre parametry środowiskowe, co jest naprawdę wielkim wyzwaniem, przy segregowaniu i praniu ponad 2 milionów sztuk odzieży miesięcznie . Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować się na Forum Nowoczesnego BHP, poznać opinie i wymienić ze specjalistami BHP z różnych sektorów doświadczenia, co z pewnością zaowocuje ciągłym ulepszaniem standardów i wdrażaniem innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy – podsumowuje.

Prelekcje, praktyczne warsztaty, wymiana opinii i doświadczeń oraz wizyty „BHP Session” w zakładach o nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy – tegoroczna edycja Forum Nowoczesnego BHP uzyskała kilkadziesiąt pozytywnych opinii uczestników, w których podkreślają oni wysoki poziom merytoryczny oraz organizacyjny.

Cieszy nas, że spotkania MOVIDA zyskują coraz szersze uznanie. Niezmiernie miło nam czytać opinie o wysokim poziomie merytorycznym spotkań, który przekłada się na to, że uczestnicy czerpią inspirację z zaprezentowanych na Forum rozwiązań i decydują się na ich wdrożenie w swoich zakładach pracy – mówi Anna Rojek, PR Manager MOVIDA – Jesteśmy dumni z faktu, że wielokrotnie gościmy te same osoby – często jako uczestników, potem jako prelegentów i znowu w roli uczestników. Wysoki poziom merytoryczny Forum zawdzięczamy wystąpieniom prelegentów, którzy są bezpośrednio zaangażowani w udoskonalanie procesów oraz odpowiadają za politykę bezpieczeństwa w swoich zakładach – dodaje.