Kombinezony ochronne osłaniają lub zastępują ubranie osobiste. Ich główną właściwością jest zabezpieczenie pracownika przed szeregiem zagrożeń, powstałych wskutek oddziaływania czynników chemicznych, biologicznych, mechanicznych, termicznych, elektromagnetycznych i porażenia prądem. Kombinezony ochronne dzielą się na dwie kategorie – wielokrotnego i jednorazowego użycia. W zależności od rodzaju zagrożenia i charakterystyki pracy, pracodawca decyduje, jaki typ kombinezonu wybrać. Istotną cechą wspólną jest jakość wykonania, która stanowi gwarancję maksymalnej ochronny niezależenie od rodzaju czynnika.

W ofercie naszego Koalicjanta, firmy Krystian, znajdują się zarówno kombinezony ochronne wielokrotnego jak i jednokrotnego użycia. Te pierwsze przykładowo doskonale sprawdzą się w strefach zagrożenia wybuchem Ex. Kombinezony marki FlameGuard wykonane z ognioodpornego włókna DuPont™ Nomex® wykazują się permanentną trudnopalnością. Odzież tego typu zabezpiecza przed termicznymi skutkami wybuchu.

Z kolei jednorazowe kombinezony ochronne z uwagi na lekkość, brak kosztów prania, konserwacji i naprawy oraz łatwą utylizację używane są przy niektórych procesach w branży farmaceutycznej, chemicznej, rolniczej, czy przemyśle produkcyjnym.

Jak wybrać odpowiedni jednorazowy kombinezon ochronny oraz jakie konkretne modele kombinezonów sprawdzą się w Waszej pracy – przeczytacie o tym na stronie firmy Krystian. Zapraszamy!