Już 8 czerwca ruszy drugi etap konkursu, do którego zakwalifikowanych zostało 30 uczestników z najlepszymi wynikami. Tym razem, oprócz testu, do rozwiązania będzie również studium przypadku. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

W pierwszym etapie Mistrzostw Kadry BHP udział wzięło ponad 430 uczestników. Byli to zarówno specjaliści branży BHP, jak i osoby zainteresowane tym obszarem. W drugim etapie o nagrody powalczy 30 uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów. Lista tych osób dostępna jest na stronie: https://bezpieczniwpracy.pl/ranking/.

Drugi etap konkursu potrwa od 8 do 19 czerwca, w tym czasie uczestnicy, za pomocą specjalnie wygenerowanego kodu dostępu będą mogli zalogować się i wypełnić test konkursowy. Tym razem będzie on podzielony na dwie części. Pierwsza część to podobnie jak w pierwszym etapie test wiedzy, który składał się będzie z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Druga część to studium przypadku – jego rozwiązanie oceni Komisja Konkursowa.

W teście wiedzy przy każdym pytaniu licznik odmierza czas na odpowiedź. Gdy czas minie nastąpi automatyczne przekierowani do kolejnego pytania. Każde pytanie ma inny limit czasu, w zależności od stopnia jego trudności.

Studium przypadku składa się z dwóch części. Na rozwiązanie pierwszej części uczestnik ma 15 minut. Na rozwiązanie drugiej – 25 minut. Każda z nich wymagać będzie umiejętności analitycznego myślenia i wiedzy z zakresu BHP. Sposób rozwiązania studium przypadku będzie oceniony przez Komisję Konkursową, która weźmie pod uwagę dobrane narzędzia oraz zaproponowany sposób działania.

Skład Komisji Konkursowej:

  • Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A.
  • Piotr Kaczmarek, Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP
  • Artur Sobota, Kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji, Państwowa Inspekcja Pracy
  • Witold Polkowski, ekspert Pracodawców RP
  • dr Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert prawa pracy Konfederacji Lewiatan, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim

Uwaga! Każdy uczestnik może przystąpić do wypełnienia testu konkursowego tylko raz.

System oceniania:
Za rozwiązanie testu wiedzy można otrzymać maksymalnie 70 procent punktacji.
Za rozwiązanie studium przypadku można otrzymać maksymalnie 30 procent punktacji.

Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 czerwca podczas finałowej gali, której Partnerem jest firma Tauron Dystrybucja S.A.

 

Partner Gali Mistrzostw Kadry BHP:

 

 logo_Tauron_DYSTRYBUCJA

 

Partnerzy Merytoryczni Koalicji Bezpieczni w Pracy i Mistrzostw Kadry BHP:

logos

Patroni Medialni:

logo_bhp   WK_CMYK    logo_ppp

Praca-i-Zdrowie-1000x550      KulturaBezpieczeństwa_300x104  LOGO_PRACUJ_BASIC_onWHITE_RGB